Vítejte v Chytrém vyhledávání

×

S Chytrým vyhledáváním si můžete vybrat z více než 40 kritérií a specifikovat, jak důležitá jednotlivá kritéria jsou.

Pro výběr podmínky použijte boxy umístěné v pravé části stránky.

Důležitost podmínek:

  • Modrá (označeno jako 1): nízká důležitost
  • Zelená (2): střední důležitost
  • Oranžová (3): vysoká důležitost
  • Červená (4): kritická důležitost aneb místo musí splňovat tuto podmínku na 100 %. Pokud místo podmínku vůbec nesplňuje, bude automaticky vyřazeno.

Počet podmínek je libovolný.

Po vyhodnocení jsou výsledky zobrazeny sestupně podle toho, jak dobře vyhovují nastaveným podmínkám, a to s nejvhodnějším místem na prvním místě.

Zvolte info icon image pro zobrazení detailů daného místa.

Zvolení compare icon image umožní porovnat až šest míst najednou. Obrázek každého místa vede na vlastní profil na portále svatebnimisto.cz.

Více

Co je Chytré vyhledávání?

Vítejte v Chytrém vyhledávání, které jsme připravili, aby se vám ideální místo na svatbu hledalo jednoduše, rychle a zábavně.

Klasické vyhledávací systémy omezují vyhledávací možnosti na několik základních parametrů. Abyste pak našli místo, které nejlépe odpovídá vašim požadavkům, je třeba výsledky ručně projít. Často se také ve výsledcích hledání objeví bezobsažné „nic nenalezeno“.

V čem je Chytré vyhledávání chytřejší?

Naše Chytré vyhledávání poskytuje mnohem více možností nadefinovat vlastní ideální místo (nyní více než 40 kritérií). Ke každému kritériu, které zvolíte, můžete také vyznačit důležitost (kategorie 1, 2, 3, 4)

Příklad:

Hledám místo pro alespoň 50 hostů na obřad a více než 100 hostů na party a zároveň potřebuju mít k dispozici alespoň 15 pokojů na ubytování pro hosty. (Vhodné místo bude vyhledáno na základě přesného vyplnění políček o ubytování)

Parkování v areálu by bylo fajn, ale není to extra důležité. (Priorita se přiřadí zaškrtnutím políčka „parkování v okolí areálu“)

Vhodné parkování v okolí je klíčové. (Priorita se přiřadí zaškrtnutím políčka „parkování v areálu“)

Jakmile tedy zvolíte daná kritéria a a kliknete „Hledat“, výsledky budou zobrazeny v pořadí, které odpovídá přesným požadavkům. Každý výsledek hledání obsahuje malý náhled místa, po rozkliknutí se následně přesunete na kompletní profil daného místa. Před samotným prozkoumáním nabízených lokalit si ale můžete nejprve zobrazit podrobnosti vyhledávání: kterou podmínku místo splňuje, které se přibližuje a kterou naopak nesplňuje vůbec. Porovnávat výsledky lze až u šesti míst najednou.

Používání Chytrého vyhledávání

První stránka Chytrého vyhledávání je stránka podmínek, kterou můžete přizpůsobit vašim požadavkům.

Na hlavním horním panelu lze pomocí vlajky vybrat Jazyk Chytrého vyhledávání. Vaše preference bude uložena pro pozdější návštěvu na stejném zařízení.

Stejně tak lze zvolit, v jaké měně si přejete zobrazovat ceny pronájmu míst. Základní měna je česká koruna, další měny jsou přepočítávány dle denního kurzu poskytovaného Evropskou centrální bankou. Pro zobrazení aktuálního kurzu klikněte na Informace. Ceny, kromě české koruny, jsou indikativní a mohou se měnit denně dle nově vyhlášených kurzů. Vámi preferovaná měna bude uložena pro pozdější návštěvy.

Typ místa konání umožňuje vybrat jeden nebo více stylů (hrad, stodola, zámek atd.).

Země/kraj nastavuje zemi (aktuálně jen Česká republika) a kraje, ve kterých chcete hledat vysněné místo.

Další možnosti nabízí vyhledávání v závislosti na počtu hostů, stylu svatební hostiny či ubytování. Chytré vyhledávání nabízí flexibilitu při nastavování parametrů.

Příklad:

Hledám místo s kapacitou cca 120 hostů na obřad. (Ve vyhledávání se zobrazí se i místa, která nabízí kapacitu 110, ale s nižším finálním skore. I zde můžete nastavit váhu jednotlivých kritérií.)

Důležitost jednotlivých kritérií se aktivuje pouze pro podmínky, které jste vybrali. Základní váha pro numerická políčka (počet hostů na obřad, hostinu, ubytování a cena za pronájem) je Vysoká. Pro ostatní kritéria je základní důležitost Střední. Kritéria však lze změnit na prioritu Nízkou, Střední, Vysokou a Kritickou dle vlastního uvážení.

Nízká důležitost má malou váhu na celkové skore. Použijte v případě, že kritérium místo by bylo příjemným benefitem.

Střední důležitost má prostřední efekt na celkové skore. Použijte v případě, kdy je vhodné, aby místo tuto podmínku splňovalo.

Vysoká důležitost má velkou váhu při výpočtu finálního skore. Použijte v případě, kdy by místo tuto podmínku mělo splňovat.

Kritická důležitost znamená, že pokud místo nesplňuje tuto podmínku, bude vyřazeno z vyhledávání. Pokud naopak podmínku splňuje, finální skóre má větší důsledek než hodnota „Vysoká.

Zaškrtnutím políčka Zobrazit místa bez informací o ceně umožňuje kontrolovat, co se stane, pokud specifikujete cenu za pronájem, ale místo cenu pronájmu nezobrazuje. Standardně je takové místo vyřazeno z vyhledávání. Pokud ale políčko zaškrtnete, bude zobrazeno a označeno v detailech porovnání.
Pamatujte, prosím, že některá místa (například většina restaurací) si za pronájem opravdu nic neúčtuje. Takové místo není dotčenou touto volbou.

Chytré vyhledávání nabízí další možnosti vyhledávání v jednotlivých skupinách, jako jsou Místo je schopné zajistit tyto služby nebo Vhodné typy svateb, Domácí zvířata či dodání Vlastního alkoholu.  Každá skupina je zobrazena se symbolem vlevo.
Skupinu rozbalíte kliknutím na

Kliknutím na zaškrtávací pole zvolíte, má-li Chytré vyhledávání brát v potaz tuto kategorii. Dalším kliknutím svou volbu zrušíte. V případě aktivace kritéria následně můžete zvolit váhu.

Pro zavření kritéria klikněte na symbol Minus. 

Některé skupiny umožňují výběr pouze jedné hodnoty.

Po zvolení vhodné odpovědi můžete nastavit důležitost dané podmínky. Tlačítkem Vymazat zrušíte svou volbu pro danou skupinu.

Jakmile budete mít nastaveny všechny podmínky, klikněte na Hledat a Chytré vyhledávání zobrazí všechna místa blízká vašim představám.

Stránka výsledků

Prosím, mějte na paměti, že zobrazení na stránce výsledků se mění dle zařízení, které používáte pro prohlížení webových stránek.

Výsledky vyhledávání jsou zobrazeny sestupně dle vhodnosti od nejvhodnějšího po nejméně vhodné. Každé místo zahrnuje obrázek náhledu, procentuální skore a přidání do porovnání.

Tlačítko Info (i) otevře okno o detailech vyhledávání zobrazující podmínky, které jste zadali a informace o tom, jak je dané místo (ne)splňuje.

Pro počty hostů a ceny pronájmu jsou hodnoty zobrazeny číselně. Hodnoty v zeleném splňují podmínku, zatímco hodnoty v červeném podmínku nesplňují. Pokud je hodnota oranžová, znamená to, že místo nesplňuje podmínku jen částečně.

Porovnávání

Porovnání a:b umožňuje porovnat až 6 míst vedle sebe. Klikněte na a:b tlačítko u míst, která vás zajímají, a symbol a:b zezlátne. Opětovným kliknutím místo vyřadíte z porovnání. Pokud je dvě a více míst označeno k porovnání, objeví se tlačítko Porovnat místa. Kliknutím na tlačítko se zobrazí  detaily porovnání.

V porovnávacím vyskakovacím okně naleznete svatební místa, která jste zvolili. Zároveň se zobrazí veškeré informace o místech, která jste zadali v úvodním vyhledávacím formuláři. Tlačítko Zobrazit otevře profil místa na portále Svatební místo v novém okně.

Můžete kliknout na Zavřít, nebo Porovnat místa k zavření pop up okna. Klikněte na Vymazat pro vymazání výběru.

Nakonec klinutím na obrázek Místa na stránce výsledků otevřete opět profil místa na portále Svatební místo v novém okně.

Věříme, že se vám bude Chytré vyhledávání líbit a usnadní výběr ideálního svatebního místa.


Vrátit se