Statek Salajna

Nahrávání....

1 Hodnocení on “Statek Salajna”

Celkové hodnocení
 • Nikol

  1/ Lokalita
  – Citlivě zrekonstruovaný statek
  – Nevýhoda: třílůžkové pokoje s palandou (těžko využitelné)
  – Když je chladněji, je škoda, že na místě nejsou žádné hořáky nebo přímotopy a museli jsme je zajišťovat sami.
  – Chybí servis: Posílala jsem předem rozpis spaní s přistýlkami na jednotlivých pokojích. Ty však připravené nebyly, na což jsme ani nebyli upozorněni a v noci jsme tak matrace museli připravovat na poslední chvíli..
  – Rozpis, který dostanete od koordinátorky je značně nepřehledný a musela jsme si vypsat podle fotek, kde jsou jaké postele a jak jednoltivé pokoje vypadají.

  2/ Jídlo
  – Jídlo bylo moc dobré.

  3.1/ Obřad
  – Obřad vedený paní starostkou byl naprosto skvělý. Její osobní přístup, vtipný projev i osobní detaily, které vytáhla z odstavečků, které jsem jí zasílala, bylo naprosto dokonalé.

  Prostory a jídlo tedy super. Co bylo ale velmi problematické, byly služby okolo..

  3/ Personál
  – Několikrát jsme s koordinátorkou ověřovala, zda stačí jedna slečna za bar. Byla jsem ujištěna, že ze zkušenosti ano. Slečna ale nakonec vůbec nestíhala a museli jsme si často za bar dojít sami a pití si nalít. Říkala jsem přitom předem, že si raději za dobrý servis toho člověka navíc připlatíme..
  – Jelikož personál nestíhal, přišlo mi, že koordinátorka pak sama plnila roli servírky spíše než koordinátorky.

  4/ Koordinace (přidělaná statkem)
  Před svatbou bylo vše v pořádku – s koordinátorkou jsme se sešly, vyměnily si všechny důležité informace. Sdílely jsme harmonogram, který jsme detailně připravila. To, že jsme nabrali nějaký skluz je OK a nečekala jsem, že bude vše do minuty.

  V průběhu svatebního dne se však objevovalo několik komplikací:
  – Nespolupráce s DJ, jako by se jednalo o naprosto odlišné subjekty. Musela jsme oba jednotlivě upozorňovat na zdlouhavé monology, špatně uvedené hry, oznámení jídla, info, at pozvou lidi do tepla dovnitř atd.

  – Příchod hostů – byly jsme s koordinátorkou domluvené, že bude u vítání hostů a welcome drinku. To se však nedělo a dlouho ani nikdo nevěděl, že welcome drinky připravené jsou.
  – Špalír – také prý nikdo nechápal, co se děje. Na zemi ležely květy a dlouho nikdo nekomunikoval, jestli se mají vzít nebo ne. Kamarádka, která o nich věděla se jich tak chtěla chopit, najednou tak koordinátorka přišla a ošatku vzala k sobě. Prý tam tak panovaly celkově lehké zmatky.

  – Za to, že bylo chladno, samozřejmě nikdo nemůže, ale překvapilo mě, že nikoho nenapadlo, že je hostům zima, když viděli jak se krčí u přímotopů. Až já sama jsme musela jít požádat o zatopení v krbu ve vnitřních prostorách.
  – Raut – na stole již bylo asi hodinu teplé jídlo. Bohužel hostům ,kteří nechodili pravidelně dovnitř, nedal tuto informaci nikdo vědět. Opět jme musela jít a upozornit na to, aby bylo oznámeno, že je otevřený raut.

  – Video
  o PLÁN: Byla jsem domluvená jak s koordinátorkou, tak s DJ Davidem, že budeme jako překvapení pouštět před prvním tancem video z cest – dalo poměrně velkou práci i dlouhý čas ho sestříhat a připravit. Video jsem dala koordinátorce předem, měla jsem slíbené zatemnění okenic a puštění hudby z reproduktorů, abychom docílili krásné atmosféry a vše vyniklo. Poté měl po asi minutové pauze následovat první tanec. Naprostá romantika..
  o REALITA:
  Hosté byli svoláni na první tanec, aniž by bylo plátno i video připravené. Všichni tak čekali dlouho uvnitř a nechápali, co se děje. Včetně nás s přítelem – to nás znervoznělo.
  Koordinátorka teprve nyní začala s DJ zkoušet pustit video i zvuk – marně. Nakonec jsem já sama musela jít hledat flashku s videem a partner reprák, abych to vůbec mohli spustit. Místo krásného překvapení pro hosty a užívání si společného času s nimi jsme pobíhali po budovách sem tam a hledali věci. Asi si nedokážete představit, jak jsme byli oba nervozní a naštvaní.
  Po 30 minutách přetáhli video k DJ pomocí flashky od našich fotografů (myslím). Video se pustilo, okenice otevřené (bylo domluveno jejich zatemnění), zvuk potichý a chraplavý jelikož hrál jen přes nějaký maličký reproduktor (snad i z dataprojektoru). Nálada naprosto zkažená. Upřímně jsem se z toho až rozbrečela.
  – Jelikož o videu věděli oba asi měsíc dopředu, měli ho k dispozici od předchozího dne a jsou tým, opravdu jsem nepředpokládala, že nezkusí, zda technika funguje a budou to řešit až když svoláme hosty k prvnímu tanci. Několikrát jsme si s oběma potvrzovali, jak toto proběhne a jak je to pro nás důležité – ovšem marně.
   Managování videa a prvního tance považuji za NAPROTSTO NEZVLÁDNUTÉ.

  – První tanec
  o Navázat na tuto náladu prvním tancem, který má být naprosto romantický bylo velmi náročné.
  o Navíc, když DJ asi po minutě natvrdo vypnul hudbu – uprostřed našeho tance. Nechápali jsme co se děje, naštvaně jsme na sebe koukali i s hosty. Po nějaké době DJ hudbu pustil dál.

  CELKOVĚ JSEM SAMA MUSELA HLÍDAT PRŮBĚH DNE, KONTROLOVAT ZDA MAJÍ HOSTÉ VŠECHNO ČI NIKOLIV, ZDA SE MAJÍ KDE ZAHŘÁT, ZDA VÍ O JÍDLE ATD. NĚKOLIKRÁT JSEM MUSELA NĚKOHO Z PERSONÁLU UPOZORŇOVAT NA RŮZNÉ VĚCI K ZAJIŠTĚNÍ, VIZ VÝŠE. BOHUŽEL JSEM TAK BYLA V NAPĚTÍ A NEMOHLA SI TEN DEN UŽÍT BEZ STRESU. VIDĚLI TO I PŘÁTELÉ KOLEM, KTEŘÍ MĚ UKLIDŇOVALI A JAK NĚKTEŘÍ ŘÍKAJÍ, ŽE SVTBA BYLA NEJKRÁSNĚJŠÍ DEN V ŽIVOTĚ, JÁ TENTO NÁZOR BOHUŽEL KVŮLI VÝŠE I NÍŽE UVEDENÝM NEMÁM.

  5/ DJ
  – Nutné vybrat d “doporučených dodavatelů” – není možné mít vlastního. Nicméně ze seznamu od statku jeden pouze půjčuje vybavení, druhému se nedovoláte, třetí má již plný termín a tak vám zbyde pouze jedna možnost..
  – DJ DAVID SMRŽ = KATASTROFA!
  – Upřímně- celý den mě vytáčel k šílenství. Musela jsem za ním neustále chodit, kontrolovat, připomínat. Neplnil mé prosby, naopak nevyžádaně improvizoval (rozhovory s hosty do mikfrofonu, byť jsem výslovně upozorňovala, že si toto nepřeji, svatební kvíz atd.) a ignoroval mnou připravený program s hrami. Mluvil neurčitě, takže hosté nechápali, o co mu jde.

  1/ Ozvuceni obřadu – chrastilo to, nebylo to kvalitne ozvucene. U takto intimni chvile a klavirnich tonu bych opravdu ocekavala kvalitni servis!

  2/ Monology – nekolikrat jsem ho zadala, at nema zadne dlouhe monology. Nez jsme se sli ale fotit, mel dlouhy proslov, kdy vetsina lidi v pulce vypnula. Navic s ohledem na ozvuceni bylo ve druhe polovine stodoly mluvene slovo hodne spatne slyset. Par lidi se me pak ptalo, co si z toho meli vzit.
  Snazila jsem se gestikulovat, at to utne, ale marne.

  3/ Aktivity – mela jsem veskere aktivity pripravene na 120%. Zadala jsem ho, at lidi rozhybes a zapoji v dobe, kdy se budeme fotit. Predem jim rekl, ze se bude neco dit, coz se nakonec nestalo. A kdyz jsme behem foceni menili lokaci, stihli se me nekteri hoste zeptat, co se tedy bude dit, ze cekaji. To mi samozrejme zkazilo náladu, protoze neprobehlo nic z toho, co jsme si potvrdili nekolikrat předem (svatební kočár).

  Zvat hosty na neurcitou “aktivitu” a mlzit je taky k nicemu. Logicky se nikdy nikdo neprihlasi, kdyz nevi na co. –> Ptala jsem se, proč neproběhly žádné hry. David prý „Zval hosty k „nějaké aktivitě“.“ Logicky se nepřihlásil nikdo protože na běhací hru se přihlásí jiní lidé než na nějakou chlastací či vědomostní. Je potřeba být konkrétní. Mluvit dynamicky a lidi nadchnout. To se celý den nedělo.

  Rok s novomanzeli – poprosila jsem ho, at tedy KONECNE po focení uvede tuto hru. Prosila jsem vyslovne o rok s novomanzeli, at ty hosty rozhybeme. DJ jsi opet lidi zval na “aktivitu”. Nasledne kdyz jsem upozornila skrz koordinátorku, doplnil Svatebni kocar – tedy chybne! Hoste pak byli zmateni co se bude dit a do ceho by se teda meli zapojit.
  Zaroven informace, ze se ma zapojit jen jeden z paru bylo opravdu spatne. Chteli se zapojit oba moji rodice, coz by bylo skvele, ale takhle byl tatka nastvany, ze muze jen jeden z paru.Tohle jsme si nepotvrzovali!
  Moderovani ukolu bylo hodne zdlouhave a celkove to nemelo zadnou stavu.

  4/ Video – oba s koordinátorkou vedeli minimalne mesic dopredu, ze chceme poustet video se zvukem. Koordinátorka video mela predem. Jelikoz byli TYM, ocekavam domluvu a to, ze zkusi zda funguje zvuk behem dne predem. Verim, ze by se na to 2 minuty nasly.
  Ve finale video hralo s velmi omezenym a nekvalitnim zvukem, a okenice i pres domluvu s koordinatorkou nebyly zavrene. Celkove to tedy bylo mnohem horsi nez byt melo a naladu naprosto zkazena.

  5/ Prvni tanec – po tech vsech problemech s videem vypnul natvrdo pisen na prvni tanec uprostred.

  6/ Raut – Na stole byl asi hodinu raut, o kterem nikdo moc nevedel. Protoze to nikomu neoznamili. Opet bych takovou tu dulezitou informaci ocekavala, ze zazni.

  7/ Behem dne byl zalezlý uvntr v teple a s lidmi neinteragoval. Jakmile ale doslo na nejake důležité aktivity jako krájení dortu nebo hod kyticí, stál novomanželům za zadkem a překážel tak na spoustě fotek.

  – Celá svatba, zejména dané prostory, je velmi nákladnou akcí a tudíž si myslím, že by této hodnotě měl odpovídat i servis. BOHUŽEL.
  – Pro majitele je pár pouze businessem pro daný víkend. Žádná snaha o omluvu se ani nekonala.

  Reagovat

Zanechat hodnocení

Vyberte hodnocení

Beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Místa, která by vás mohla zajímat odjinud:

Hrad Kunětická hora

Wedding Marina