Tentokrát půjde opravu jen o vás. Při výběru svatebních šatů zprvu neřešte, jaké si můžete dovolit, nebo kde je pořídíte. Objednejte se do salonu a najděte ty pravé. Jste budoucí nevěsta, tak se nestyďte být chvíli středem pozornosti, a vychutnejte si to.

Ve výloze prodejny nebo na fotce mohou vysněné svatební šaty vypadat krásně, ale zcela jiný pohled se vám naskytne, až si je obléknete. Proto poproste kamarádku, svědkyni nebo sestru a vyrazte do svatebního salonu. Nevadí, jestli si šaty nakonec nepůjčíte. Vaším úkolem je teď jediné: najít pro sebe ten správný styl, střih a barvu.

Šaty na míru neznamenají vždy dokonalost

Typově máte šaty vybrané, takže nastal čas stanovit cenový limit. Toužíte-li po přepychových šatech, připravte si desetitisíce korun. Při nákupu se vyhýbejte e-shopům, které nenabízí možnost přijít si šaty vyzkoušet nebo je alespoň za rozumný poplatek vrátit. Spíše jednotky tisíc si připravte v případě, že si šaty plánujete půjčit. Ceny se odvíjí od typu a značky šatů, ale také od úrovně salonu, a mohou se proto výrazně lišit.

Velký pozor si dávejte při pořizování svatebních šatů na míru. Když nenatrefíte na nadanou švadlenu a navíc vám chybí asertivita, zaděláváte si na velké a často i drahé zklamání. Jako bezpečnější alternativa se nabízí pořídit si hotové šaty a nechat si je jen upravit na vaši postavu.

Jak uspořit při shánění svatebních šatů

Bezkonkurenčně nejlevněji šaty seženete, když si je vypůjčíte od vdané kamarádky. Druhá úsporná varianta je zapátrat v online nebo kamenných seconhandech. Nezřídka tam najdete kousky, v kterých ještě žádná u oltáře nestála. Šaty si můžete koupit levně i zcela nové, a to zejména pokud při hledání na internetu vynecháte slovo „svatební“ a budete hledat jen „bílé šaty“. Možná vás překvapí, kolik hezkých šatů najdete třeba i v konfekcích.

Tým svatebnimisto.cz
Author: Tým svatebnimisto.cz

Perfektní svatba. Ať už se pro vás za tímto spojením schovává dokonalé místo, špičkový catering, nebo bezchybná organizace, jsme tu, abychom vám s čímkoli poradili. Kromě rad a tipů, v nichž váš pravidelně informujeme o současných trendech i tradičních zvyklostech, máme k dispozici také funkci Chytrého vyhledávání. Díky tomu můžete detailně specifikovat vysněné místo a odpovídající lokality také vzájemně porovnávat, a docílit tak podrobného, přehledného průzkumu. Naplánujte si jeden z nejdůležitějších dnů v životě s pomocí Svatebního místa snadno a s úsměvem. Protože šetříme čas pro vzácné chvilky ve dvou. Váš tým Svatebnimisto.cz