Hlavní svatební sezona je pro rok 2021 uzavřena, ne každý však preferuje svatbu v horkých letních dnech. Zimní svatby jsou magické a pohádkové, umí však nachystat i spoustu nástrah. Na co při plánování zimního obřadu určitě nezapomenout?

Vysněnou lokaci navštivte po setmění

Přestože se obvykle prohlídky svatebních míst konají během dne, je na místě si uvědomit, že v zimních měsících se většina vaší hostiny bude odehrávat po setmění a za šera. Pokud tedy plánujete zimní svatbu, domluvte se s majitelem vybraného místa na obhlédnutí ve večerních hodinách, abyste si udělali lepší obrázek o atmosféře, osvětlení a celkovém vyznění dané lokace. Vhodné bude v tomto případě přizvat i fotografa.

Svatba mimo sezónu = výhodnější cena

 Zimní termíny svateb bývají obvykle mimo špičku, měly by být proto levnější než veselky plánované v letních měsících (pokud tedy neplánujete svatbu kolem Vánoc či na Silvestra). Právě touto dobou bude k dispozici i širší výběr dodavatelů a cateringových firem. Mějte tento „trumf“ na paměti a s dodavateli se proto nebojte zkoušet trochu vyjednávat.

Rezervy, rezervy, rezervy

Přestože i v létě mohou novomanžele zaskočit letní bouřky nebo chladné teplotní výkyvy, zima je teprve oříšek na přípravy plánů B, C a dalších. Myslete především na čas obřadu. Pokud máte svatbu, která vyžaduje dlouhé cesty autem, automaticky počítejte se zpožděním příjezdu hostů, které může velmi snadno postihnout jakákoli dopravní kalamita. Zejména pro obřad proto dejte větší rezervu, abyste měli co největší jistotu, že budou mít všichni hosté prostor dorazit včas. Polovinu problémů s cestováním také vyřešíte, pokud uspořádáte obřad i hostinu na jednom místě. Na co ještě při plánování svatby nezapomenout jsme pro vás už sepsali v článku zde.

Nenechte hosty (ani sebe) zmrznout

Místo konání svatby má jistě zkušenosti se správným vytápěním, ale pokud se jedná o stodolu nebo stan, může to být trochu složitější. Zeptejte se majitele na přesný způsob vytápění a zjistěte, zda disponují i venkovními ohřívači (ocení zejména kuřáci). Upozorněte hosty v pozvánce, zda se mají teple obléknout a starší hosty posaďte dál od dveří s průvanem. Svatebčany také jistě potěší možnost horkých alkoholických nápojů – punč, svařák nebo griotka by neměli chybět.

Tipy pro nevěsty

Vrstvěte! Vrstvení je už dva roky stále žhavým módním trendem, takže se nebojte ladících bundiček, bolerek, pašmín nebo sak. Až se budete chystat na svatební focení, poproste svou družičku, aby vám před svatebními fotografiemi nosila ohřívače rukou, které zabrání fialovění prstů a rukou ze zimy.

Tým svatebnimisto.cz
Author: Tým svatebnimisto.cz

Perfektní svatba. Ať už se pro vás za tímto spojením schovává dokonalé místo, špičkový catering, nebo bezchybná organizace, jsme tu, abychom vám s čímkoli poradili. Kromě rad a tipů, v nichž váš pravidelně informujeme o současných trendech i tradičních zvyklostech, máme k dispozici také funkci Chytrého vyhledávání. Díky tomu můžete detailně specifikovat vysněné místo a odpovídající lokality také vzájemně porovnávat, a docílit tak podrobného, přehledného průzkumu. Naplánujte si jeden z nejdůležitějších dnů v životě s pomocí Svatebního místa snadno a s úsměvem. Protože šetříme čas pro vzácné chvilky ve dvou. Váš tým Svatebnimisto.cz