Výběr vhodného make-upu a barvy rtěnky přenecháme vizážistkám, zato vám poradíme, jak poznáte, že jste se opravdu svěřili do rukou profesionálky nebo jak svatební líčení zařadit do harmonogramu svatby.
Při vybírání vizážistky vyhledávejte reference. Nezáleží, jestli je získáte od kamarádky nebo vyčtete na internetu. Oboje poslouží jako odrazový můstek.
Jak poznáte opravdovou profesionálku?
Vše rozhodne zkušební líčení. Pochopitelně zhodnoťte výsledný make-up, ale také se zaměřte na soubor otázek, které by vám měla vizážistka položit.
Na co by se vás měla dobrá vizážistka zeptat?
- Jak se běžně líčíte?
- Jak vypadají vaše svatební šaty?
- Jakou budete mít kytici?
- V jakých barvách a stylu se ponese vaše svatba?
- A pokud vám oči zrovna rámují obroučky: Budete mít brýle i ve svatební den?
Ozvěte se, když s něčím nebudete spokojená. Upřesněte své představy a nedočkáte-li si ani potom kýženého výsledku, oslovte jinou vizážistku.
Kolik času zabere svatební líčení?
Líčení nepodceňte a objednejte se na zkoušku. Ta by se neměla konat dřív, než budete znát odpovědi na výše uvedené otázky, takže stačí až několik týdnů nebo dní před svatbou. Zkouška svatebního make-upu obvykle netrvá déle než hodinu a minimálně stejnou dobu si na líčení vyhraďte i v den svatby. Pár dní před svatbou si nechte od vizážistky potvrdit, zda s vámi ve smluvený den opravdu počítá.
A zase ty peníze
Výběr vizážistky přizpůsobte svému rozpočtu, protože ceny se mohou lišit o tisíce korun. Každopádně na svatební líčení včetně zkoušky si vyhraďte minimálně dva tisíce korun. Ušetříte si spoustu nervů, když se necháte nalíčit na místě svatby, ale počítejte s příplatkem vizážistce za cestu k vám.
První pomoc ve svatební den
Ani sebedokonalejší make-up se během dne neobejde bez drobných úprav, proto mějte po ruce alespoň pudr a rtěnku. Svědkyně nebo družička pro ně jistě hravě najde místo u sebe v kabelce.