Jak najít místo pro svatbu?

Výběr místa pro svatbu je většinou to první, co snoubenci řeší. Je dobré si ujasnit hned na začátku, jak by svatba měla vypadat. Je vhodné si projít, co by místo mělo splňovat a také co ne. A nakonec je dobré několik míst navštívit.  Při návštěvách místa zhodnotíte, zjistite, že žádné vám vyhovovat nebude a budete muset zvolit kompromis. Z vlastní zkušenosti můžeme říct, že většinou při návštěvách přijdete na to, co se vám nelíbí a nechcete než že by vás něco extra okouzlilo.

Hledání místa na svatbu

Nejjednodušší hledání místa pro svatbu je podle kategorie. Hrady, zámky a statky jsou dnes velmi oblíbené kategorie. Hledat lze i podle jiných kritérií např. dle stylu svatby, počtů hostů na hostinu a obřad, zda místo zařídí catering nebo si ho naopak chcete zařídit sami či je možné přivézt i domácí mazlíčky. To vše nabízí i naše podrobné vyhledávání.

Některá místa mají již předrezerovaný termín od matriky, některá ovšem ne. Často tedy musíte ještě kontaktovat matriku a zjistit, zda ve zvolený termín můžete svatbu vůbec zrealizovat.

Při prohlíkách svatebích míst je vhodné se ptát na základní otázky. Vstřícnost odpovědí vám pomůže udělat si obrázek o pronajímateli či zodpovědné osobě. Často totiž tato osoba bude i organizátorem vaší svatby, setkáte se spolu jak při plánování, tak i průběhu samotné svatby. Do jisté míry se tak místa snaží suplovat svatební organizátory a organizátorky, abyste si svůj slavnostní den patřičně užili.

Většina svateb se koná v pátek a v sobotu, tedy tyto termíny především v létě bývají zarezerovány i dva roky dopředu. Jistý ústupek pak můžete udělat svatbou v něděli nebo pokud vám situace dovolí tak v i úterý až čtvrtek. Kromě více termínů si tím můžete zajistit i slevu na pronájem svatebního místa. Naopak pokud byste chtěli exponované místo ve speciální dny (6.6., 7.7., 8.8.), připravte se, že mohou tyto termíny být rezervované na tři a více let dopředu.

Tým svatebnimisto.cz
Author: Tým svatebnimisto.cz

Perfektní svatba. Ať už se pro vás za tímto spojením schovává dokonalé místo, špičkový catering, nebo bezchybná organizace, jsme tu, abychom vám s čímkoli poradili. Kromě rad a tipů, v nichž váš pravidelně informujeme o současných trendech i tradičních zvyklostech, máme k dispozici také funkci Chytrého vyhledávání. Díky tomu můžete detailně specifikovat vysněné místo a odpovídající lokality také vzájemně porovnávat, a docílit tak podrobného, přehledného průzkumu. Naplánujte si jeden z nejdůležitějších dnů v životě s pomocí Svatebního místa snadno a s úsměvem. Protože šetříme čas pro vzácné chvilky ve dvou. Váš tým Svatebnimisto.cz