Udělejte z fotografa součást svatby. Jedině tak zvěční nejkrásnější okamžiky

Správný svatební fotograf zachytí váš velký den velkolepě, ať se budete brát ve stodole nebo na zámku. Stačí vědět, jak vybrat toho pravého.

Říkejme jim fotky s příběhem. To jsou ty, na které se i za 20 let podíváte, a bez váhání začnete vyprávět okolnosti jejich vzniku. Pro získání tohoto typu snímků ovšem nestačí oslovit náhodného svatebního fotografa, ale budete se muset seznamovat a vyřazovat. Sepsali jsme pro vás několik rad, které pomohou s výběrem toho pravého.

Osobní schůzka

Vztah fotograf–snoubenci musí klapat stejně dobře jako třeba ženich–svědek. Jedině tak na vytoužených fotkách budete působit přirozeně. S vytipovaným fotografem se proto vždy nejprve sejděte a popovídejte si.

Domluvte se, co přesně má fotit

Vaše i fotografovi představy o ideálním zachycení svatby se mohou rozcházet. Přejete si především momentky? Chcete fotit spíše detaily? Přikládáte větší důležitost fotkám z obřadu? Ať už si přejete cokoli, řekněte to.

Kdo je kdo

Představte fotografovi členy rodiny, svědky a další důležité osoby, které pravděpodobně chcete mít na fotkách nejčastěji.

Domluvte se na pracovní době

Někomu stačí fotky z obřadu, jiný chce zvěčnit i slavnostní hostinu, první tanec, házení kytice nebo dokonce večerní party. Řekněte fotografovi, do které kategorie spadáte a kolik času si pro vás má vyhradit.

Ujasněte si množství fotek

Největší kus práce čeká fotografa po svatbě, kdy se musí probrat obrovským počtem pořízených snímků, vybrat ty nejlepší, a nakonec je ještě zeditovat. Domluvte se, kolik fotek očekáváte a v jaké kvalitě je potřebujete. Od této informace se do značné míry bude odvíjet i konečná cena.

Tip na závěr

Přivítejte svatebního fotografa jako hosta. Zajistěte, aby měl co jíst, pít a kde si odložit věci. Jeho zúčastněná nálada se promítne do komunikace s vámi a ta zase do výsledných snímků.

Tým svatebnimisto.cz
Author: Tým svatebnimisto.cz

Perfektní svatba. Ať už se pro vás za tímto spojením schovává dokonalé místo, špičkový catering, nebo bezchybná organizace, jsme tu, abychom vám s čímkoli poradili. Kromě rad a tipů, v nichž váš pravidelně informujeme o současných trendech i tradičních zvyklostech, máme k dispozici také funkci Chytrého vyhledávání. Díky tomu můžete detailně specifikovat vysněné místo a odpovídající lokality také vzájemně porovnávat, a docílit tak podrobného, přehledného průzkumu. Naplánujte si jeden z nejdůležitějších dnů v životě s pomocí Svatebního místa snadno a s úsměvem. Protože šetříme čas pro vzácné chvilky ve dvou. Váš tým Svatebnimisto.cz