Vašemu uchu na míru. Vyberte si správnou hudbu na obřad

Univerzální seznam skladeb na obřad neexistuje a výběr hudby můžete vždy přizpůsobit svému vkusu. Ani tento článek vás nezasype konkrétními názvy písní, ale provede vás myšlenkovým pochodem, na jehož konci najdete perfektní hudbu na svatbu.
Jako první si zodpovězte otázku, jestli si přejete živou hudbu nebo si vystačíte s reproduktory. Od toho se pravděpodobně bude odvíjet i výběr konkrétních skladeb. Jiné písně necháte zahrát smyčcové kvarteto a jiné rockový band. Živá kapela na svatbě jistě dokáže vykouzlit jedinečnou atmosféru, ale rozhodně není nutná.

S dalším krokem budete stát před rozhodnutím, jestli zvolit klasickou hudbu nebo moderní. Klasická má výhodu, že bude snadné jít do rytmu, přestože možná nemáte nejvytříbenější hudební sluch. Tipy na konkrétní skladby najdete v článku 18 skladeb klasické hudby vhodných na obřad.

Možná si tu pravou často pobrukujete

Při výběru moderních písní se můžete lehce ztratit v nepřeberném množství možností. Proto raději zapomeňte na internetové vyhledavače, a v klidu se zamyslete, která skladba vás kdy oslovila. Možná si ji často pobrukujete nebo se vám naopak vybaví jen při výjimečných událostech. Projděte svůj seznam skladeb v mobilu, vyhrabejte starou MP3 nebo CDčka a zjistěte, co jste rádi poslouchali před lety. Možná vám to zabere dny, možná týdny, ale jedině tak si vyberete tu pravou hudbu na svatbu.

Pohlídejte tempo a délku skladby

Až ji najdete, budete muset zjistit, jestli se na vybranou píseň dá pochodovat. Příchod i odchod si doma několikrát vyzkoušejte. Otestujte si tempo a také délku skladby. Určitě nechcete, aby dohrála dříve, než dojdete k oltáři. Nakonec také zvažte, zda ladí se stylem svatby.

Hudba je mocný čaroděj a dokáže umocnit nebo rozmělnit významné okamžiky, stejně jako vzpomínky. Vyplatí se proto věnovat jí tolik času a energie jako třeba výběru šatů, seznamu hostů nebo svatebnímu oznámení.

Tým svatebnimisto.cz
Author: Tým svatebnimisto.cz

Perfektní svatba. Ať už se pro vás za tímto spojením schovává dokonalé místo, špičkový catering, nebo bezchybná organizace, jsme tu, abychom vám s čímkoli poradili. Kromě rad a tipů, v nichž váš pravidelně informujeme o současných trendech i tradičních zvyklostech, máme k dispozici také funkci Chytrého vyhledávání. Díky tomu můžete detailně specifikovat vysněné místo a odpovídající lokality také vzájemně porovnávat, a docílit tak podrobného, přehledného průzkumu. Naplánujte si jeden z nejdůležitějších dnů v životě s pomocí Svatebního místa snadno a s úsměvem. Protože šetříme čas pro vzácné chvilky ve dvou. Váš tým Svatebnimisto.cz