Vybíráme svatební dar

Gratulujeme! Obdrželi jste svatební oznámení, což znamená, že vás pár považuje za nedílnou součást svého života.  Je to obrovská pocta a kompliment. Zároveň to pro vás znamená dílčí úkol – pořídit svatební dar. Mnoho snoubenců již předem hlásí, že jim největší radost udělá finanční příspěvek. Co ale pořídit, pokud vám pár nechá při výběru daru volnou ruku a jakou částku je vhodné do překvapení investovat?

Kolik utratit za svatební dar

Základním pravidlem, kterým byste se v otázce financí měli při výběru daru držet je, jak dalece jste si s novomanželi blízcí. Pokud se řadíte mezi vzdálenější známé, sestřenice přes páté koleno, nebo třeba spolupracovníky, nebude ostuda, pořídíte-li dar do 1000 korun. Pokud jste s nevěstou nebo ženichem vyrůstali od dětství, nebo dokážete zpaměti přeříkat všechny klíčové i méně zásadní události jejich života posledních let, je na místě investovat více. Řadíte-li se tedy do kategorie blízkých přátel a rodiny, je normální utratit za dar kolem 5000.

Existují ale i situace, kdy je v pořádku svatební dar vynechat. To se týká zejména situací, které vyžadují vaši finanční aktivitu ještě před svatbou. Pokud si tedy pár vybral svatbu v zahraničí a zároveň nefinancuje dopravu ani ubytování, postačí dar symbolický, nebo žádný.

Něco od srdce

Pokud se vám nechce pořizovat nic generického, investujte do daru kousek sebe, společných zážitků a vzpomínek. V těchto případech se cení zejména snaha a „lidová tvořivost“, nikoli precizní provedení. Co by mohlo ženicha s nevěstou potěšit?

  1. Umělecké dílo

Pokud ve vás dřímá alespoň trochu kreativní umělecká duše, promítněte ji do svatebního daru. Máte nesčetné množství videí a smysl pro komediantství? Sestřihejte nejzábavnější (ale prezentovatelná) videa a udělejte novomanželům videoprůvodce vašich zážitků s komentářem a věnováním. Pokud umíte napsat text, který má hlavu, patu i trochu šťávy, zkuste složit svatební báseň. Jste-li zdatní hudebně, nemůžete darovat nic lepšího než píseň pro ženicha a nevěstu.

  1. Zážitek

Pár miluje cestování, výlety po českých památkách, koncerty, nebo návštěvy výstav? Vymyslete jim speciální zážitek na míru, nad kterým bude plesat srdce oběma.

  1. Průvodce společnými vzpomínkami

„A přitom taková blbost,“ řekl by klasik. Vězte ale, že pokud si dáte práci a shromáždíte dostatek společných fotek, které následně přeměníte ve fotoalbum, kalendář, nebo jakýkoli jiný obrazový průvodce s osobními komentáři, nemůžete šlápnout vedle.

Tým svatebnimisto.cz
Author: Tým svatebnimisto.cz

Perfektní svatba. Ať už se pro vás za tímto spojením schovává dokonalé místo, špičkový catering, nebo bezchybná organizace, jsme tu, abychom vám s čímkoli poradili. Kromě rad a tipů, v nichž váš pravidelně informujeme o současných trendech i tradičních zvyklostech, máme k dispozici také funkci Chytrého vyhledávání. Díky tomu můžete detailně specifikovat vysněné místo a odpovídající lokality také vzájemně porovnávat, a docílit tak podrobného, přehledného průzkumu. Naplánujte si jeden z nejdůležitějších dnů v životě s pomocí Svatebního místa snadno a s úsměvem. Protože šetříme čas pro vzácné chvilky ve dvou. Váš tým Svatebnimisto.cz