Nahý, polonahý, ganache, kulatý, hranatý, atypický. Stylů svatebních dortů jsou stovky a my věříme, že míst, kde se inspirovat designem a možnostmi přípravy je ještě mnohonásobně více. Proto jsme si pro vás místo shrnutí trendy dortů připravili raději několik užitečných rad, které byste měli při jeho výběru držet v paměti.

Prokousejte se tím

Každé seriózní cukrářství, které nabízí zhotovení svatebního dortu, by vám mělo být schopnost zajistit před samotnou objednávkou ochutnávku dortu, a to zdarma. Kromě výsledné chuti je u ochutnávky velká výhoda, že se setkáte i se samotným cukrářem, okamžitě si ověříte jeho schopnosti a budete vědět, komu přesně svěřujete nejdůležitější zákusek ve vašem životě na starost.

Sladká tečka

Přestože o svatebním dortu máte možná představu už od útlého dětství, měla by konkrétní volba podoby padnout až nakonec. Stejně jako ostatní svatební detaily, i dort by měl jít ruku v ruce se stylem vaší svatby a esteticky ji přirozeně dokreslovat, nikoli bít do očí. Pokud například toužíte po cukrových květinách, nebo barevné polevě, podělte se s vybraným cukrářstvím o vzorník barev, které budou na svatbě dominovat.

Jaké patro, prosím?

Víte, jak velký dort potřebujete na to, aby se dostalo na všechny hosty? Pokud máte svatbu komornější, přibližně do 50 hostů, postačí bohatě dvoupatrový dort. Tři patra zasytí až 100 hostů a s pětipatrovým obrem počítejte pro svatbu čítající 200 a více hostů.

Ať se nerozteče

Pokud máte svatbu pod širým nebem v letních měsících, držte se dál od šlehačky a máslového krému, které se během několika hodin postarají o nechtěnou katastrofu. Místo toho zvažte marcipán nebo fondán, které si nevyžadují speciální zacházení. Náplň i polevu nicméně vždy zkonzultujte s cukrářem, který doporučí nejvhodnější suroviny také v závislosti na počasí a skladování dortu.

Na maličkostech záleží

Pokud jde o dekorování dortu, náklady na ozdobu se pohybují v široké škále. Nejlevnější možností je na ozdobu zvolit čerstvé ovoce či jedlé květiny. Zvolíte-li však detaily vyráběné ručně (například z cukrové pasty, gumové pasty, marcipánu a podobně), připravte se, že cena poroste vzhůru.

Všem na očích

Plánujete mít svatební dort vystaven ještě před tím, než jej nabídnete k ochutnání hostům? Nezapomeňte pro něj vyhradit speciální dortový stůl, který dovolí vkusnou a elegantní prezentaci. Kulatý stůl je ideální pro kulaté korpusy, lineární a jiný design dortu může vyžadovat obdélníkový tvar. Před vystavením dortu nezapomeňte vyzdobit ani samotný stůl, vězte, že toto místo na sebe bude strhávat velkou pozornost.

Tým svatebnimisto.cz
Author: Tým svatebnimisto.cz

Perfektní svatba. Ať už se pro vás za tímto spojením schovává dokonalé místo, špičkový catering, nebo bezchybná organizace, jsme tu, abychom vám s čímkoli poradili. Kromě rad a tipů, v nichž váš pravidelně informujeme o současných trendech i tradičních zvyklostech, máme k dispozici také funkci Chytrého vyhledávání. Díky tomu můžete detailně specifikovat vysněné místo a odpovídající lokality také vzájemně porovnávat, a docílit tak podrobného, přehledného průzkumu. Naplánujte si jeden z nejdůležitějších dnů v životě s pomocí Svatebního místa snadno a s úsměvem. Protože šetříme čas pro vzácné chvilky ve dvou. Váš tým Svatebnimisto.cz