Přestože by se na první pohled mohlo zdát, že výběr pánských doplňků bude výhradně na libovůli ženicha, i tady bude mít hlavní slovo nevěsta. Jak košili, tak další nezbytné drobnosti jako vázanku/motýlka, manžetové knoflíčky, kapesníček i ponožky je třeba ladit s barvou nevěsty, přesněji řečeno barvou její kytice.

Svatební košile aneb nalaďte se na nevěstu

Možností, jak s nevěstou barevně notovat, je více. Pokud má vaše budoucí paní kytici v barvě, kterou byste na sebe neoblékl, nepropadejte panice, ladění ženicha a nevěsty se dá provést na více úrovních.

Pokud má například vaše nevěsta krémové šaty a fialovou kytici, dbejte na to, aby i košile byla ve stejném odstínu, tedy krémová. Fialové prvky lze pak propsat do korsáže ve vaší klopě, barvy kapesníčku a pro fajnšmekry například i barvy ponožek. Pokud vás čeká svatba v létě, doporučujeme pro větší pohodlí a povedené svatební fotografie pořídit košile dvě. Samozřejmostí by pro vás měl být i 100% přírodní materiál košile, zde se opravdu nevyplatí šetřit a dělat kompromisy.

Ženich od hlavy až k patě

Kromě úvodní části věnované výběru košile jsme pro vás už v minulém týdnu připravili článek shrnující i výběr samotného obleku. Jak vybrat oblek i košili už tedy víte, co je na pořadu dál?

Teď vás čeká výběr vázanky, která, jak již bylo řečeno, by měla ladit s barvou kytice nevěsty. Neznamená to ale, že musíte mít vázanku v totožném odstínu, přehnaná sladěnost ani nepůsobí vkusně. Držte se základních odstínů a barvy kombinujte. Například vázanku volte v o tón tmavším odstínu, do zbylých doplňků původní barvu zahrnujte nenásilně (příklad: zůstaneme-li u fialové barvy, kravata by měla být o tón tmavší a ve stejné barvě dobře zapůsobí i kapesníček, který nejlépe vynikne, bude-li z odlišeného materiálu, než je materiál saka. Korsáž už ale volte v jiném vhodném odstínu –sladit lze například s barvou košile).

Ke kravatě pořiďte i kravatovou kovovou sponu, která by neměla přesáhnout 80 % šířky kravaty a bude ve stejné barvě jako další vaše kovové doplňky (například hodinky nebo prsteny). Sáhnout lze samozřejmě i po motýlkovi, ať už v klasičtějším provedení pro formálnější obřady, nebo v hravější pro ležérnější (například dřevěné) typy svateb.

Svatební manžetové knoflíčky nechte gravírovat datem svatby a znovu myslete na barevné propojení se zbytkem outfitu. Rozhodněte se také mezi opaskem a šlemi – nikdy nenoste obojí zároveň a šle rovněž nekombinujte s vestou.

Tým svatebnimisto.cz
Author: Tým svatebnimisto.cz

Perfektní svatba. Ať už se pro vás za tímto spojením schovává dokonalé místo, špičkový catering, nebo bezchybná organizace, jsme tu, abychom vám s čímkoli poradili. Kromě rad a tipů, v nichž váš pravidelně informujeme o současných trendech i tradičních zvyklostech, máme k dispozici také funkci Chytrého vyhledávání. Díky tomu můžete detailně specifikovat vysněné místo a odpovídající lokality také vzájemně porovnávat, a docílit tak podrobného, přehledného průzkumu. Naplánujte si jeden z nejdůležitějších dnů v životě s pomocí Svatebního místa snadno a s úsměvem. Protože šetříme čas pro vzácné chvilky ve dvou. Váš tým Svatebnimisto.cz