Přestože obdivné povzdechy a slova chvály budou proudit spíše směrem k šatům nevěsty, neznamená to, že by měl model ženicha zůstat upozaděn. A navíc v případě, že se muž zapojuje do svatebních příprav pouze okrajově, zůstává pro něj nakonec výběr dobře padnoucího obleku jedním z mála klíčových úkolů. Tak jak se ho zhostit co nejsvědomitěji?

Oblek versus smoking

Typ obleku se, stejně jako svatební šaty, odvíjí od celkového stylu svatby.

Formálnější svatba klasického či elegantního stylu přímo vyžaduje smoking, nebo frak. Formální obřad snese také žaket, který je jakousi odlehčenější denní variantou již zmíněných. Nezapomeňte, že podobně formální typ společenského oděvu by měli ale následně obléknout také hosté.Muž ve smokingu

Na rustikální, vintage a další neformální svatby postačí oblek klasický, naopak přírodní svatby přímo vyzývají ke košili s vyhrnutými rukávy a lněným kalhotám.

Oblek, který nemusíte mít jen v nejdůležitější den

Ať už vás styl svatby zavede jakýmkoli směrem, pamatujte, že v případě ženicha je z důvodu možnosti opakovaného nošení vždy praktičtější do obleku investovat. Pokud si tedy budete myslet na nošení obleku i při dalších formálních příležitostech, zvolte barvu a střih, ve nichž se budete cítit dobře. Oblek pak můžete pohodlně vzít i na pracovní schůzky, divadelní představení a jiné sváteční události.

Oblek takový, ve kterém řeknete „ano“ své vyvolené a ještě v něm čas od času uděláte parádu v práci, si zaslouží být šitý na míru. Počítejte, že zhotovení může trvat i čtvrt roku a připravte si minimálně 10 000 korun. Vsadíte-li na některého z ověřených prodejců (i tak si oblek vždy předem vyzkoušejte!), může být cena klidně o půlku nižší. V řádu nižších jednotek tisíc pak oblek pořídíte v půjčovně. Ptejte se i na materiál, kvalitní obleky se tradičně vyrábějí z vlny, lnu, hedvábí a kašmíru.

Modrá (a šedá a černá) je dobráMuž v modrém obleku

Pokud si teď lámete hlavu s barvou, řiďte se heslem, že „modrá je dobrá“. Tmavá, navy či kobaltová padnou jako ulité každému muži. Chybu ale neuděláte ani s tradiční černou a její odlehčenou verzí tmavě šedou.

Nezapomeňte však oblek barevně kombinovat i s botami. Černé boty laďte s černým a šedým oblekem, hnědé zase s modrým a hnědým.

V první řadě ale konzultujte výběr se svou nastávající, která bude mít možná zcela jasnou představu ještě dřív než vy, a možná vás tak ušetří zbytečného trápení.

Tým svatebnimisto.cz
Author: Tým svatebnimisto.cz

Perfektní svatba. Ať už se pro vás za tímto spojením schovává dokonalé místo, špičkový catering, nebo bezchybná organizace, jsme tu, abychom vám s čímkoli poradili. Kromě rad a tipů, v nichž váš pravidelně informujeme o současných trendech i tradičních zvyklostech, máme k dispozici také funkci Chytrého vyhledávání. Díky tomu můžete detailně specifikovat vysněné místo a odpovídající lokality také vzájemně porovnávat, a docílit tak podrobného, přehledného průzkumu. Naplánujte si jeden z nejdůležitějších dnů v životě s pomocí Svatebního místa snadno a s úsměvem. Protože šetříme čas pro vzácné chvilky ve dvou. Váš tým Svatebnimisto.cz