Svatební účesy mají úžasnou vlastnost a to tu, že bez ohledu na délku a typ vlasů dokáží vykouzlit překrásnou nevěstu. Stačí si umět vybrat a svatební úpravu vlasů pečlivě naplánovat. Zjistěte, jak podchytit všechny důležité detaily a jaké účesy se hodí právě pro vás.

Obsah článku

Možná od začátku přesně víte, který svatební účes chcete, nebo se vám jich naopak zamlouvá několik, a nemůžete se rozhodnout, který se k vám hodí nejlépe. Ať tak či onak, platí stejné pravidlo jako v případě líčení, a tedy účes si nejprve vyzkoušejte. Nestyďte si při zkoušce požádat rovnou o dvě nebo tři varianty.

Účes musí držet a být pohodlný

Až se vám nějaký zalíbí, zkontrolujte si, že je vám pohodlný, tedy nikde vás nic netahá, netlačí… Přece jen má vydržet dlouhé hodiny. Nakonec si ještě ověřte, jestli účes dobře drží. Určitě si nechcete zastrkávat vypadlý pramen vlasů pokaždé, když se skloníte nad talíř.

Jaký styl svatby, takový účes

Doteď jsme počítali s variantou, že si účes necháte vytvořit ideálně na místě svatby od profesionální kadeřnice, ale pokud jste zručná, zabrouzdejte na internetu. Najdete tam spoustu kvalitních videonávodů, jak si účes vytvořit sama. I ten si ale před svatbou pečlivě natrénujte.

Také nezapomeňte sladit účes se svatebními šaty i s celkovým stylem svatby. Například elegantní drdol se hodí spíše na svatbu na zámku než na louce.

Ukázka elegantního drdolu

Podtrhněte krásu rozpuštěných vlasů

Navlnit, nebo naopak vyžehlit, a hotovo. Rozpuštěné vlasy sluší nejvíce ženám s kulatým nebo trojúhelníkovým tvarem obličeje. Hledáte-li eleganci, vyzkoušejte tzv. hollywoodské vlny. Způsobů, jak těchto objemných vln dosáhnout, najdete na internetu několik. Čas a energii zaměřte hlavně na jejich fixaci, aby vám vydržely i dlouho po obřadu.

Přírodně laděným svatbám budou slušet zase nepravidelné vlny a vlnky, kterým nebude vadit, když do nich foukne vítr. Jako doplněk můžete vyzkoušet květinové věnce, které ladí s rustikálním nebo boho stylem svatby.

Nepřeberné možnosti dlouhých vlasů

Nejširší výběr svatebních účesů stojí před nevěstami s dlouhými rovnými vlasy. Pokud nevíte, kde začít, zjistěte si, jaké účesy se hodí k vašemu tvaru obličeje. Například nevěsty s širokým čelem a hranatými čelistmi budou vypadat skvěle s rozpuštěnými vlasy i vyčesanými do drdolu, účes ale musí vždy zdobit lehké vlny, které tvář zjemní.


Tip: Dlouhý ležérní culík

I ze všedního názvu jde vykouzlit něco originálního. Svatební culík nabízí řadu variant a odhalí krásu a bohatost vlasů. Navíc se nemusíte bát, že budete mít z celodenního nošení otlačenou hlavu. Základem je přidat na několika místech na objemu a nakonec uvolnit pár pramínků, které dodají účesu něžný vzhled.

Přednosti krátkých vlasů

Opravdu krátký střih vlasů nepotřebuje mnoho příkras a příprava perfektního účesu vyžaduje čas spíše několik dní před svatbou, než dlouhé hodiny v den svatby. Musíte si totiž zajistit, že v den D nebudete mít vlasy přerostlé ani vám nebude odrůstat barva. Proto se ideálně až týden před svatbou objednejte do salonu a vychytejte detaily. V den svatby vám pak poslouží už jen doplňky jako ozdobné sponky nebo čelenky.
Dostaňte kadeře pod kontrolu

Nejlepším přítelem bohatých kadeří jsou spony a čelenky s výraznými ozdobami. Poslouží jako perfektní doplněk a také jako skvělý pomocník při krocení neposedných pramenů. Výrazné ozdoby ve vlasech navíc doladí celkový vzhled a na rozdíl od těch drobných se ve vlasech neztratí ani nenaruší tvar účesu.

Dlouhé, polodlouhé, ale i krátké kudrnaté vlasy proto klidně nechte rozpuštěné a dolaďte pouze výrazným doplňkem. Pokud máte pocit, že své přirozené kadeře nemůžete dát bez úpravy na obdiv, vyhledejte šikovnou kadeřnici, která vám pomůže doladit každou kudrlinku. Jako další řešení se nabízí vyčesat vlasy do nejrůznějších culíků a drdolů. Výsledek opět podtrhněte výrazným doplňkem.

Ukázka kudrnatých vlasů před učesáním
Kudrnaté vlasy po učesání

Fotky zapůjčila: HairStyleCZ

Jako malá začínala s pletením copánků pro kamarádky, ve třinácti letech vytvářela účesy na soutěže a plesy a dnes má téměř plnoletá Hanka za sebou účast na reklamních kampaních i několik spoluprací s českými blogerkami. Už pár let ji oslovují právě i budoucí nevěsty s prosbou o svatební účes. Ten umí dokonale sladit se stylem svatby, šatů i celkovým vzhledem, a navíc dokáže podtrhnout přednosti. Její práci můžete sledovat na instagramovém profilu HairStyleCZ.

Tým svatebnimisto.cz
Author: Tým svatebnimisto.cz

Perfektní svatba. Ať už se pro vás za tímto spojením schovává dokonalé místo, špičkový catering, nebo bezchybná organizace, jsme tu, abychom vám s čímkoli poradili. Kromě rad a tipů, v nichž váš pravidelně informujeme o současných trendech i tradičních zvyklostech, máme k dispozici také funkci Chytrého vyhledávání. Díky tomu můžete detailně specifikovat vysněné místo a odpovídající lokality také vzájemně porovnávat, a docílit tak podrobného, přehledného průzkumu. Naplánujte si jeden z nejdůležitějších dnů v životě s pomocí Svatebního místa snadno a s úsměvem. Protože šetříme čas pro vzácné chvilky ve dvou. Váš tým Svatebnimisto.cz