Vybírání svatební kytice si užijte. Vyhrajte si s barvami, velikostmi a druhy květů, ale i s tvarem uvázání tak, aby výsledná kombinace doplňovala styl a střih svatebních šatů a také podtrhovala váš půvab. Koho dalšího by na svatbě měla zdobit kytice? A kdy je vhodná doba květiny objednat a vyzvednout?

Svatební kytice by měla barvou i typem uvázání ladit se stylem svatby. U klasické a elegantní svatby vsaďte na kulatý tvar kytice složené klidně z jednoho druhu květin.


Kulatá kytice z květinářství Květiny expres

Nápad na luční kvítí od Květiny expres

Na luxusním typu svatby zase zazáříte s převislou svatební kyticí z několika druhů květin. Pokud plánujete přírodní nebo rustikální svatbu, nebojte se vnést trochu bohémství i do tvaru kytice.

Trendem posledních let jsou kytice z lučního a zahradního kvítí, které se váží volně a lehce neuspořádaně. Kytice pak působí, jako by si je nevěsta natrhala cestou k oltáři. Při výběru vás omezuje pouze sezónnost vybraných květin.

Květiny dostanou i pánové

Až vyberete kytici pro sebe, myslete také na svoji a snoubencovu maminku, svědkyně a družičky. Jejich kytice by měly barevně i typově ladit s tou vaší, zároveň ji ale nesmí zastínit. Pánům do klopy připravte tzv. korsáže. Nejvýraznější dostane ženich, o něco menší pak také tatínkové snoubenců a svědci

Převislá kytice vhodná na luxusní svatby

Vsaďte na odborníky přes květiny

Vyhledejte zkušené floristy a podělte se s nimi o svou představu svatební kytice. Například květinářství Květiny Expres poskytuje osobní konzultace ohledně stylu, barvy a druhu květin s floristou zdarma.

Květiny si rezervujte s dostatečným předstihem

Svatební kytici si objednejte alespoň tři týdny před svatbou, abyste měla jistotu, že ve váš svatební den budou mít konkrétní druhy květin.

Kytice se obvykle vyzvedává v den svatby nebo den předem. Některá květinářství doručují květiny přímo na místo svatby, a když ne, požádejte o pomoc někoho z rodiny nebo kamarádů.

Tým svatebnimisto.cz
Author: Tým svatebnimisto.cz

Perfektní svatba. Ať už se pro vás za tímto spojením schovává dokonalé místo, špičkový catering, nebo bezchybná organizace, jsme tu, abychom vám s čímkoli poradili. Kromě rad a tipů, v nichž váš pravidelně informujeme o současných trendech i tradičních zvyklostech, máme k dispozici také funkci Chytrého vyhledávání. Díky tomu můžete detailně specifikovat vysněné místo a odpovídající lokality také vzájemně porovnávat, a docílit tak podrobného, přehledného průzkumu. Naplánujte si jeden z nejdůležitějších dnů v životě s pomocí Svatebního místa snadno a s úsměvem. Protože šetříme čas pro vzácné chvilky ve dvou. Váš tým Svatebnimisto.cz