Jaká pravidla platí pro házení svatební kyticí?

Záleží jen na vás, kterými zvyky a tradicemi obohatíte váš velký den, každopádně házení svatební kytice patří k těm oblíbenějším. Na tento původem anglosaský rituál se těší nejen novomanželé, v tomto případě zejména nevěsta, ale i nezadané dívky z řad svatebčanů, bez kterých se ani neobejde. Možná právě proto se těší takové oblibě.

Provedení je jednoduché. Nevěsta, nebo jí pověřená osoba, svolá všechny svobodné dívky a ženy na jedno místo, otočí se k nim zády a hodí kytici do hloučku. Ta, která ji chytne, se podle pověry do roka a do dne vdá. Raději dopředu vyzvěte k mírumilovnému „souboji“ o kytici, ať při chytání nedojde k úrazu kvůli příliš vdavekchtivým kamarádkám.

Květiny letící vzduchem volají po přítomnosti fotografa

Nevěsta, svobodné dívky a květiny tvoří nádhernou kompozici, která nepotřebuje žádné další zkrášlování. Při házení kytice tak snadno získáte spoustu momentek, které vám určitě i po letech vykouzlí úsměv na tváři. Svatební fotograf či fotografka proto u této akce nesmí chybět.

Házení si správně načasujte

Možná si vybavíte scénu z některého amerického filmu, kdy před odjezdem na svatební cestu nevěsta odhodí kytici, a ukončí tak svoji i ženichovu účast na svatbě. V této podobě se tradice do našich končin snad nikdy nedostala a česká svatba naštěstí odhozením kytice rozhodně nekončí. Záleží tedy zcela na vás, jak si házení kytice naplánujete. Určitě se jí ale nezbavujte před obřadem, ani před svatebním fotografováním.

Pořiďte si dvě svatební kytice

Někdo možná řeší dilema, jak dodržet zvyk s házením kytice, ale zároveň si ji ponechat na památku, nebo alespoň do dalšího dne. V takovém případě se jako řešení nabízí pořídit si kytice dvě. Jednu čistě pro nevěstu a jednu na házení. Ta druhá může být replikou, zmenšeninou originálu nebo záměrně zcela odlišná. V tomto případě vás pravidla nijak nesvazují.

Tým svatebnimisto.cz
Author: Tým svatebnimisto.cz

Perfektní svatba. Ať už se pro vás za tímto spojením schovává dokonalé místo, špičkový catering, nebo bezchybná organizace, jsme tu, abychom vám s čímkoli poradili. Kromě rad a tipů, v nichž váš pravidelně informujeme o současných trendech i tradičních zvyklostech, máme k dispozici také funkci Chytrého vyhledávání. Díky tomu můžete detailně specifikovat vysněné místo a odpovídající lokality také vzájemně porovnávat, a docílit tak podrobného, přehledného průzkumu. Naplánujte si jeden z nejdůležitějších dnů v životě s pomocí Svatebního místa snadno a s úsměvem. Protože šetříme čas pro vzácné chvilky ve dvou. Váš tým Svatebnimisto.cz